Pizza hotová za 20 minut a ještě taková, kterou díky jejímu super složení můžeš klidně do jídelníčku zařadit pravidelně. No není to sen?

Tak jdeme na ní.

Těsto netěsto 

Právě tady se skrývá to kouzlo, proč je tahle pizza taková rychlovka. Místo klasického těsta jsme použily Vilgain Základ na pizzu od Aktin.cz

Základ na pizzu - hotová placka

Zdroj: www.aktin.cz

Jde o hotovou placku, která obsahuje pouze mouku, vodu, olivový olej, sůl a sušený kvásek. Takže kromě toho, že ti to ulehčí spoustu práce, je to i složením naprostá pecka. 

Co na těsto netěsto? 

Tady to bude záležet na tvých chuťových buňkách, dát na ni můžeš totiž v podstatě cokoliv. Pokud ji ale plánuješ jíst častěji, doporučujeme místo smetanového základu volit spíše ten rajčatový. 

My jsme si připravily vlastní rajčatové sugo z konzervovaných rajčat. Stačilo jen osmahnout nadrobno nakrájenou cibulku na troše olivového oleje, poté přidat prolisovaný česnek a opět chvíli restovat. Pak už následovaly rajčata, které jsme ochutily solí, pepřem, trochou cukru a citronovou šťávou. Vše jsme nechaly chvíli probublávat a nakonec přidaly nasekanou bazalku. 

Sugem jsme potřely základ na pizzu a přidaly natrhanou šunku, žampiony, balkánský sýr a olivy. 

Odpočinek v troubě

Troubu jsme předehřály na 220 °C a pekly asi 8 minut. 

Nakonec ještě můžeš ozdobit čerstvou bazalkou a máš hotovo. 

Zdravá, rychlá a vyvážená pizza - recept

Vyrovná se pizza té klasické?

Jasně, že klasická pizza je trochu jiná, těsto měkčí a nadýchanější. Ale pokud se ti s ní nechce dělat a chceš rychlou, ale přesto vyváženou večeři, je tohle super alternativa a rozhodně stojí za vyzkoušení. 

29 05/10/21, 15:29 — Denisa Staňková